SKU# PVCS18-LIME
Quantity Price Each
In Stock - Usually ships same or next business day.
Details for 18" Lime Traffic Cone:
  • Traffic cones are molded from high quality fluorescent PVC.
  • Cleats are molded into base for extra ground traction.
  • Reflective cones are required for nigh-time work.
  • 18" Cones for off-road use only.
  • 28" and 36" Cones are M.U.T.C.D. Compliant.